Karanténa

Po přijetí kočičky do zařízení nastává období tzv.karantény.V této době,která trvá 14-21 dní, kočička absolvuje veterinární úkony-vstupní prohlídku.V případě potřeby je nasazena léčba, odparazitování ,testování,kastraci popř.další veterinární úkony.

V této době se kočička sleduje-její fyzický i psychický stav.

Po karanténní době se kočičky dále rozdělují do různých skupin.Pokud to jejich zdravotní stav dovoluje, jsou nabízeny k adopcím.

V roce 2019 jako karanténní zázemí sloužilo 2.patro budovy,které má 6 samostatných místností-lze etologicky kočičky oddělovat dle lokalit z kterých pochází,popř.využívat karanténní klece-na více nemocné či plaché kočičky.

V současné době se pracuje na vybudování nové funkční karantény s kapacitou 14 karanténních boxů.

Budou nám v nejbližší době doručeny 2 germicidní lampy,za které velmi děkujeme

Tato karanténa je zcela oddělena od prostor útulku,se samostatným vchodem.Tímto docílíme třífazové ochrany před přenosem nemocí. Při příjmu a prohlídce veterinárním lékařem bude kočička umístěna v této nové karanténě,posléze po době uvedené výše budou rozděleny do pokarantennich prostor a teprve v další fázi mohou jít mezi zdravé kočičky.

Sundání staré podlahy v budoucí nové karanténě
Počátky nové plně dezinfikovatelne karantény
10.5.2020stále se dělá na nové karanténě-bylo zakoupeno linoleum,položeno,natreno okno
Nyní sháníme dárce,sponzory na dovybudování karantennich boxů.Kdo by měl možnost a chtěl by udělat dobrou věc nechť nás kontaktuje na emailu:kvbezblesek@gmail.com,či telefonu 606915078
Musíme dokoupit materiál,v celkové částce 15000Kč.