Aktuálně

3.9.2020 v minulých dnech jsme přijeli kocoura útvarem na přední tlapě ze zahrádkářské kolonie v Jenišově. Kocourek byl vzat na veterinární ošetření a pod sedací byl zjištěn nádor. Byl objednán chirurgický zákrok dne 7. září. vzorek tkáně bude odeslán k histologickému rozboru

27.8.2020

Příjem zuboženého kocoura z Bohatic, Karlovy Vary. Byli jsme požádání o pomoc kočičce která je ve špatném zdravotním stavu a nejspíš přišla zemřít do jednoho ze vchodu domu.. tímto děkujeme spolupráci s místní odchytovou službou Petr Prokeš.. Díky rychle reakci a odchytu se kocourovi dostalo pomoci včas

profi přístup místní odchytové služby
Zubožený kocourek dostal jméno Leonek

25.8.2020 Na žádost majitele z domu s pečovatelskou službou jsme přijali z KV černou krásnou Lízinku.Lidé staršího datumu narození by měli ke svým zvířatům přistoupovat tak,aby v případě,že se již nemohou postarat oni,dostalo zvíře péči jinde.A v případě nemoci,úmrtí milovaného člověka nezůstalo samo.

Dalším příjmem byla na žádost pracovnice záchranné služby přijatá rezavá březí kočička, která dostala jméno Tamara. Kočička byla jednou z těch továren na koťata. Některým lidem v tomto století kastrace stále nic neříká.

Lízinka od pána z pečovateláku

PO

Tamarka

23.8.2020 Byli jsme požádáni na odchyt kočky s koťaty ve vnitrobloku v jedné lokalitě v Karlových Varech. Jedná se o dospělou toulavou kočku a jejich 5 koťat. Během víkendu se odchyty podařily a celá rodinka byla umístěna v útulku.V mezičase jsmena byli popotahovani na fb,skupinou SoS zvířata v nouzi KV-že nekonáme dostatečně rychle.Vzkazujeme našim odpůrcům,ať načasování odchytu nechají na našem uvážení.Děkujeme

Rodinka z ulice Kosmonautu-KV

15.8.2020Hledá se!!!Majitelé jsou zoufalý,prosíme o pomoc s hledaním.Ztracena Karlovy Vary-Dvory,ale může kdykoliv.

10.8.+11.8.2020 příjem 5 koťat pohozených ve škarpě u Andělské hory v dešti.Příjem dalších dvou koťátek z Růžového vrchu v KV-nelezeni v popelnici v krabici od džusu🙈Lidi neblázněte,kastrujte své kočky.Takové opuštění zvířete je již v této době trestným činem.

Koťata Andělka
Koťata Růžový Vrch-KV

4.8.2020 veterina s naším Valdou.Valda k nám přijel 9.11.2018 jako nemocný.V lokalitě prodělal herpesvir,má chronickou rýmu,narušenou nosní přepážku.Nyní přestal jíst,rýma se opět vrátila a tak se ba veterině udělal komplet rozbor krve.Valda je plašánek.Manipulace s ním bývá obtížná.Rozbor krve neukázal špatné hodnoty,bylyže nasezeny antibiotika.Hledá stále domov napro dožití.Rodinu která bude mít pochopení že není mazel.Odchyceno dnes také kotě v areálu v Jáchymově.Je to malá zhruba 3 měsíční kočička s krásnou kresbou.

kočička z Jáchymova
Valda a obtížná manipulace v ordinaci

2.8.2020 rozloučili jsme se s milovanou Sněhurkou a vyprovodili její duši kočičí na druhyveterinu břeh.Sněhurka bylav dlouhodobě nemocná již v lokalitě,u nás odchovala svá koťátka a když už koťátka začala být samostatná,její nemocné tělíčko vypovědělo službu a kočička odešla na věky😢Je nám to velice líto,už jise nic netrápí.Odpočívej v pokoji

31.7.proměna kocoura Teddyho.Zubožený briťáček je díky trpělivosti péči ve výborné kondici.Jen s námi nemluví-snad časem.

29.7.2020Nalezen kocourek cca 5 měsíců na Dolním nádraží KV.Chybí někomu?

25.-26.7.2020 odchytový víkend ve Stružné-kočička se 4 koťátky🙈Během víkendu odchytáno.Příjem staršího kocourka po operaci a vyjmutí oka..plašánek,který se dost bojí,věříme že si zvykne na bezpečí,plnou misku a zázemí.

Rodinka ze Stružné
Toník po operaci a vyndani oka

21.7.2020 koťátka i kočičky dospělé odcházejí do nových domovu a hned je vystřídají nové příjmy.Přijato malé cca 10-14denní koťátko.Jeho maminku mu přejelo auto,jeho sourozenec neměl dostatek sil aby vydržel.Tento malý drobeček se k nám dostal. Z Chebu a my uděláme maximum aby mělo koťátko dost sil žít.Opakujeme se,ale kastrujte.Spousta chudinek se pak nenarodí a nebudou muset mít takové kruté osudy.

19.7.2020 koťata určená k adopci.Pokud máte zájem adoptovat,prosíme neváhejte nás kontaktovat.

17.7.2020 Přijata cca 5 letá kočička po zemřelé 92leté paní z Karlových Varů.Kočička je hodná,ale bázlivá,vůbec neví co se stalo.Děkuji slečnám které se o ní dočasně staraly.Snad se dá kočička psychicky brzy do pořádku.Stres ua kočky,který přetrvává delší čas vyvolává v kočkách různé nemoci-především Fip(zánět podbřišnice).V zápětí přijatý kocour mour,z ulic Karlových Varů-evidentně kocour který majitele má,podle návyků,zdrav.stavu,kvalitě srsti i chování.Hledáme majitele,nahlášen na úřad.Bohužel dneska jsme se museli rozloučit s kočičkou která spadla do barvy🙈😥Kočička začala včera mít průjem,začala býti bez zájmu.Byla navštívena klinika v K.V.,kde byla vyšetřena a byla podána medikace.Bohužel kočička svůj boj v nocitom vzdala..Je nám to nesmírně líto😥

16.7.2020 Byla uzavřena smlouva mezi Městem Karlovy Vary a útulkem.Tímto přebíráme činnost po MP Karlovy Vary,co se týká odchytů a plošných kastrací.Taktéž řešení případů individuálně-když jde o jednu kočičku,která je zraněná,nemocná,či po zemřelém majiteli.Rádi pomůžeme,poradíme i v situacích jiných než jsou uvedeny.Můžeme pomoci inzerovat kočičky k adopcím.Neuznáváme vvšak umístění kočky která je vaším mazlíčkem a již se doma nehodí.Taktéž koťata,která jsou namnožena Vámi,protože jste ve skupině nezodpovědných a nekastrujete.Pokud jste namnožili,musíte se dál postarat a najít domovy.Nechat očkovat a nezapomínat na dobu ,kdy je nutné ze zákona nechat koťata u matky 12 Týdnů.Děkujeme mockrát městu Karlovy Vary a MMKV za důvěru, kterou nám vkládají a za to že řeší kočky v našem městě👏👏👍👍

15.7.2020 dnes jsme byli nuceni volat Hasiče.Malé kotě uvízlo v lampě veřejného osvětlení,která byla položena nana zemi.I přes několika hodinovou snahu a všechny možné dostupné prostředky se nám nedařilo koťátko dostat ven,a hrozilo že by kotě byloje ohroženo na životě.Z tohoto důvodu byli požádáni hasiči o pomoc a kotě bylona po nějaké době vysvobozeno👏Bez zranění,pouze vyplašené a trošku od rzi.Děkujeme mockrát hasičům za pomoc👍

13.7.2020 Příšerný příjem kotěte které spadlo do syntetické barvy v jedné firmě v Jáchymově.Bohužel syntetická barva je velký problém,nelze jí žádným způsobem odstranit chlupů zvířat,musí se postupně vystříhat a hrozí toxikace.Opět rychlá akce odchytovky,vstřícný a rychlý příjem na veterině.Ostříhani aspoň části barvy,kde to bylo možné.Další ostříhaní by bylo reálné za cca 10 dní,až chlupy povyrostou,jelikož je toto na místech kde barva je až u kůže.Koťátko dostalo léky,mast na poškozenou kůži a vitamíny.Nyní je období,kdy spousta z nás pracuje venku,natírá,maluje,zedničí-myslete na zvířátka a zavírejte prosím nádoby se zbytky barev.

10.7.2020 děkujeme všem našim dárcům,příznivcům,sponzorům.Děkujeme obcím a městům,které řeší problematiku toulavých koček.Dnes byla uzavřena spolupráce s městem Nové Sedlo👏,což je výborná zpráva.

9.7.2020 Přijatý malý kocourek,který byl nalezen plačící na stromě v Karlových Varech-Horních Drahovicích.U rušné silnice.Kocourek vypadá zdráv.Dostal jméno Fík,umístěn v karanténe.Po veterinárním kolečku bude nabídnut k adopci.

4.7.2020 Jak se daří našim marodům.Kocourek Teddy,ktery přicestoval z Kozolup,bez oka,zbídačený,bojácný a kocourek rezatý Jerry s úrazem na noze.Krásně se jim vede a stávají se z nichdovolené fešáci👏Děkujeme všem,kdo na tyto případy přispívají.

2.7.2020 Dnes jsme získali finanční příspěvek od Města Karlovy Vary na péči o kočičky,na krmivo,stelivo,kastrace.Tímto moc děkujeme👏🐈🐾

30.6.2020 přijaty první kočičky z kolonie z Abertam.Jsou to staré kočičky-kocourek který má na těle spousty krvavých ran,je plný klíšťat a blechokolí.Téměř bez zubů,na konci páteře tvrdou krustu z kůže.Jeho zřejmě sestra stará kočička,dlouhosrstá-taktez plna blech,klíšťat,dredů.Je bojacná a manipulace s ní bude oříšek.

29.6.2020 Stále zdokonalujeme dočasné útočiště pro kočičky.Nyní se dodělává nová karanténa.Uvítáme jakoukoliv pomoc,ať materiální tak finanční-č.účtu 2201560169/2010.Popř.Uvítáme krmivo,stelivo,dezinfekce,mycí prostředky,mopy na vytírání(i náhradní konce odroku Viledy),jednorázové utěrky,přebalovací podložky,vlhčené ubrousky.Karanténa se chýlí ke konci ale čekají nás další úpravy.

26.6.2020 Příjem těžce zraněného kocoura z katastru Habartova,kde jeho urgentní příjem včera ve večerních hodinách řešila Záchranná a odchytová služba Petr Prokeš,kdy zajistili veterinu a prvotní ošetření.Kocour se podrobil operaci,kdy mu byla odstraněna nekrotická část tkáně,byl i vykastrován.Čekají nás každodenní obvazy,čištění rány a trpělivost.Kocourka i naše.Dostal jméno Jerry.

22.6.2020 přijata další maminka-z katastru Jáchymova,kde na pozemku při jedné chatě,si v dřevěné bedně našla své útočiště pro porod barevná majová kočička.Porodila 4 koťátka,které nahodou objevil majitel chaty a zajistil přes úřad Jachymova jejich umístění u nás.Tímto děkujeme za rychlé řešení zvířat v tomto městě.

21.6.2020 neděle jak z maratonu.Začala se řešit kolonie v Abertamech.Kde lidé kočkám ubližují-hází po nich kameny,cihly a jineze předměty,i přes fakt že velká část z nich byla v minulosti kastrovana,že je krmne místo čisté a udržované.Nechápeme toto jednání.Dnes byla také přijata kočička,která byla sice zhruba před dvěmi měsíci zachráněna z ulice-lidmi co mají doma malé dítě a staforda-spolu s kočičkou to nešlo dohromady.Tak kočička žila měsíc v kumbale🙈Teď je u nás.Závěrem dne jsme zažili adrenalin-nalezena malá rodící želvovinova kočička v části Karlových Var.Půl hodiny po přijetí porodila první koťátko.Lidé by sise měli ze svého kousek urvat,a věnovat do kastrace svý kočky či kocoura.

19.6.2020 telefonát z místního hotelu-kočička která se 2 měsíce pohybovala na střeše hotelu,která se již řešila ve spolupraci s MP a Hasiči,kdy jí pomohli pryč ze střechy se tam vracela a vracela.Nyní již do pokojů hostů,což nebylo vítáno.Tak jsme kočičku odchytili přímo v hotelu a ubytovali u nás.Černá s šedou podsadou,pro případné majitele.

18.6.2020-v neděli minulý týden byl na naší základnu,pod naše křídla přijat velký statný kocourek .Byl přijat kvůli svému pohledově zdravotnímu stavu.Chybí mu oko,měl prasklý abces na zádech,spousty blech,klíšťat.Hlavně absolutně nedůvěřuje😥Nevíme,čím si prošel,kde má pána.Byl převezen rovnou na veterinu,kde musel být narkotizovan a prohlédnut,ošetřen,udělán kkrevní rozbor,testy na kočičí nemoci.Sledujte naši činnost dále.Pokud by jste chtěli na Teddyho přispět č.účtu 2201560169/2010.Děkujeme❤

16.6.2020 právě probíhá online charitativní bazárek na podporu našich kočiček a rekonstrukce obydleného patra.Pokojíky se rýsují.V ppsledních dnech byl přijat starší kocourek,který nebyl zcela v kondici a tak z venku putoval rovnou na veterinu,kde byla v sedaci vzata krev,abychom zjistili jak to s ním je,důkladně prohlédnut,udělany testy na Felv/Fiv.Více o kočičákovi později i s fotodokumentací.I pro něj můžete vydražit nějakou věc a pomoci nám uhradit veterinu.Odkaz na bazárek níže,pro příhozy je nutné být členem skupiny.Děkujeme https://m.facebook.com/simona.chalusova/albums/716726659150351/

8.6.2020 pracujeme,budujeme zkrášlujeme☺ Sekce „Budujeme“Naším cílem je vybudování nové funkční karantény a úprava zazemí pro kočičky.Jsme závislý na financích,proto uvítáme návrhy na sponzory.Nyní nás čeká úprava stěn omyvatelými barvami a zaměření a zhotovení dvířek na boxy.Pokud by byl nějaký nápad,sponzor uvítáme.Dneska byl mj.na veterine Edík,stůně.Dostal antibiotika,catosal a zylexis na podporu imunity.

6.6.2020 přijata cca 2 měsíční kočička-11letá děvčata jí údajně vyhrála nějakým způsobem na instagramu🙈🤔Dostala jméno Lolinka.Po karanténě a očkování může dělat radost někomu doma.

Máme novinku! Zapojili jsme se do projektu GIVT! Každým nákupem na internetu nám teď můžete pomoci a nezaplatíte při tom nic navíc. Stačí si do prohlížeče přidat jednoduché rozšíření – givtího Pomocníka 🙂 Bude za vás bude hlídat všechny zapojené e-shopy a pokud některý z nich navštívíte, připomene vám možnost podpory a vy si v něm už jen zvolíte, koho chcete podpořit a dál budete nakupovat, jak jste zvyklí. Tady se můžete podívat, jak to celé funguje: https://givt.cz/aplikace Děkujeme za podporu 🙂

https://givt.cz/brunikuv-kocici-spolek-bezblesek-z-s

1.6.2020 Kočička Sally která se hledala byla nalezena a jepak zdravá v bezpečí doma.

Přijaté koťátko dneska po domluvě s nasmlouvanym městem.

📢📢📢zveme Vás na krásnou aukci kterou pro nás vytvořila jedna úžasná paní,která nás navštívila.Aukce probíhá na fb,budeme rádi když se zúčastníte,něco vyberete a přispějete tak na dodelani karantény která je stěžejní.Děkujeme všem❤ Probíhá do 6.6.2020

https://m.facebook.com/svetlana.hajnisova/albums/3352370248130766/

31.5.2020 HLEDÁ SE SALLY!!!!!!Kočička adoptovana od nás z útulku do nové rodiny se ztratila.Majitelé kočku měli v domě,ven chodila na vodítku,pak bez vodítka kdy se zpět vracela.Bohužel nebyla ještě v novém prostředí plně zvyklá.Uspíšila se socializace.Nově příchozí kočka musí být několik týdnů pouze doma,a poté chodit ven kolem domu na vodítku,pouze pod dozorem aby si na nove prostředí,nové zvuky zvykla.Sally je šedomodrá,mladá kočka.Kastrovaná.Hodná.Prosíme všechny z okolí Andělské hory na Karlovarsku,pokud by jí někdo viděl,našel ať zavolá na tel.číslo útulku 606915078 popř.pokud někdo je místní zda by nepomohl hledat.Místní prosíme,aby se podívali do garáží,sklepů,kulny zda tam nebyla omylem zavřena.Děkujeme

HLEDÁ SE SALLY

23.5.2020 v léčení je kočička Sněhurka,která u nás porodila malé trpaslíčky.Sněhurka 21.5.kompletně otekla,tak se vyjelo na veterinu.Bylo uděláno sono,zda není nějaký závažný problém uvnitř.A z kočičky byl vypuštěn litr narůžovělé tekutiny,který značí nedostatečnou funkcni jater.Přistoupilo se tedy k odvodňování,aby bylo možné odebrat krev na vyšetření.Kočička má jaterní dietu kterou střídáme s kvalitní stravou pro kojící matky.Přispět na léčbu,dietu i kvalitní stravu lze na sbirkovy účet 2201560169/2010.Moc všem děkujeme

22.5.2020předchozí dny Andělka dostala i nosní sondu na výživu,nastalo drobné zlepšení,žloutnutí trochu ustupovalo,měla zájem o okolí.Dnes však nastalo rapidní zhoršení,kočičce se naplnila břišní dutina tekutinou,kterou chtěla paní doktorka vypustit,nicméně tekutina již nebyla růžová jako při kastraci,ale mazlavě žlutá,páchnoucí což značí nemoc Fip.Na tuto nemoc není v #r schválena léčba,pouze experimentální která je velice nákladná a vzhledem k jejím dalším zdravotním problémům by tuto léčbu nezvládla.Bylo tedy rozhodnuto o eutanazii.Je nám to velice líto,i to se bohužel stává.Odpočívej v pokoji Andělko❤

18.5.2020 byla hospitalizovana kočička Andělka,pro silnou kalicivitozu a zežloutnutí.Nasazena léčba,infuzni terapie,udělan rozbor krve.Omezená funkce jater a zmíněná kaliciviroza.

16.5.2020 stále sháníme dárce a sponzory,kteří by byli ochotni přispět na vybudování nové karantény-potřebná částka je 15000Kč.Nebo nákup potřebného materiálu,zejména stavebního.Pokud je to ve Vašich možnostech a chcete pomoci prosím kontaktujte nás na email kvbezblesek@gmail.com nebo telefonní číslo 606915078.

15.5.2020 do 22.5.2020 probíhá online charitativní bazárek předmětů,jehož výtěžek bude použit na nákup krmiva,steliva,placení veteriny a dobudování nové karantény.Nahlédněte,přidejte se do fb skupinky „Krámeček pro kočičky v Bezblešku“ a ulovte si něco pěkného pro radost☺Děkujeme❤🙏

https://m.facebook.com/simona.chalusova/albums/695968654559485/

13.5.2020 u kočičky Andělky,která byla před měsícem odložena v Karlových Varech v zalepene krabici u popelnic se objevila kaliciviroza.Virové onemocnění dýchacích cest,tlamy av trávicího ústrojí.Kočičce byla nasazena podpůrná léčba.Kdo by jí chtěl přispět na veterinu č..sbirkoveho účtu je 2201560169/2010

13.5.2020 po domluvě přijatý kocour většího vzrůstu z Dalovic(Karlovy Vary),kulhá na zadní nohu-nejspíš starší zranění.Nechybí někomu?

GERRY NOVÝ ČLEN V ÚTULKU

7.5.2020 Děkujeme projektu „Nakrm nás“a lidičkám,kteří nám zakoupili dobroty.Dnes bylo dopraveno,kontrolovala Andělka as Motáček.Moc děkujeme❤

5.5.2020 dnes jsme obdrželi krásný dárek v podobě polepu na náš staronový kočkomobil☺ Tímto velké díky jednomu ze sponzorů,jež si nepřeje být jmenován.Děkujeme,moc sitim tohoto gesta vážíme

2.5.2020 Velká prosba k veřejnosti❤Dělali jste velký jarní úklid a nějaké pěkné věci vám doma přebývají?Oslovujeme také šikovné tvořilky.Poptavame různé věci do charitativních bazárků,jejichž výtěžek jde na podporu kočiček v útulku.Cokoliv pěkného,zachovalého,čistého co doma již nevyužijete ale mohlo by se líbit nebo posloužit někomu jinému.Pokud by jste nás chtěli podarovat prosíme napište nám na email:kvbezblesek@gmail.com.Ze srdce děkujeme všem hodným lidem❤

29.4.2020 dnes byl náročný den,ráno jsme byli nuceni rozloučit se s úžasným,starým a velice nemocným kocourkem Matýskem,který byl přijat 22.2.2020 na dožití.Jak se říká jeden život skončí,jiný se začne psát a nám se začali psát životy čtyři.Sněhurka přivedla na svět čtyři krásné uzlíčky.Přejme jim hlavně zdravíčko❤

27.4.2020 ve večerních hodinách přijato 5 měsíčních koťátek bez maminky.Koťata mají zhnisané oči.Světlé koťátko menší.Byla vhozena do cizí zahrady v krabici,předána policii a dovezena k nám.Držte jim palce a pokud je můžete podpořit,děkujeme

24.4.2020 byla u nás fotografka👏🙏Spousta krásných fotek,nahlédněte na tuto stránku https://m.facebook.com/bezblesekkv/?ref=bookmarks

22.4.2020přijatý zanedbaný,pohublý,nemocný kocourek Snížek,kterého čeká delší cesta než z něj bude správný fešák.Kocourek nemá ani 2kg váhy, vypadá jako malé kotě.Kdo by chtěl přispět na veterinární výdaje,budeme rádi.Prosíme na náš sbírkový účet 2201560169/2010 do poznamky Snížek.Velice děkujeme a držte mu palce

Obojky a kočičky

Pokud chcete dávat vaší venkovní kočičce obojek,dbejte při jeho výběru.Ne každá kůže kočičky snese antiparazitní obojek-zkuste zvolit např.místo ní pipetu za krk(k dostání u veterinárních lékařů)-pokud nasadíte tento obojek,kontrolujte vpravidelně rozestupu kůži pod ním,zda nemá kočička alergii na chemickou látku obsaženou v obojku.Pokud dáváte kočce obojky jen „tak“-pozor na to.Vybírejte takový obojek,který má pojistku.V případě,že se kočička zachytí mezi ploty,za větev apod.pojistka se zaktivuje a obojek se uvolní.Když bude mít kočička běžný obojek tak se v tomto případě uškrtí.Obojky bez pojistky nedávejte.Koťata která se řešila v poslední době,obojky měla,a jak rostla,obojek se jim utahoval,u venkovních koček problém-s růstem se obojek zařezává do kůže,do masa.Jeden z kocourků již měl obojek v mase,které po čase může způsobit sepsi.A prosíme,nedavejte vašim venkovním mazlíčkům nana krky rolničky-prvním důvodem je,že zvíře je ve stresu když mu celý den zvoní na krku,posléze v uších.Druhým důvodem ,zvíře se tak stane snadným terčem pro predatora,ať je jím jiné zvíře či člověk který chce ublížit.Zvíře s rolničkou na krku se neukryje.